Онкологія – розпач, страх, ризик? Ні. Так було раніше. Сьогодні рак – це не вирок. Адже медицина прогресує кожного дня, зокрема у напрямку дитячої онкології. Тому незважаючи на те, що щорічно в Україні з’являється близько 1000 маленьких пацієнтів, кількість тих, хто долає хворобу, помітно зростає. Усе це завдяки кваліфікованим спеціалістам та сучасному обладнанню. З останнім, до речі, не все так просто – апарати дуже дорогі, як і лікування, що сягає від 300 тисяч гривень для однієї дитини. Однак спільними зусиллями благодійних фондів, лідерів думок і бізнесу, відтепер малеча зможе отримати медичне обслуговування європейського рівня – у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому центрі з’явився життєво необхідний апарат.


Етапи лікування, які проходять онкохворі діти, складні як морально, так і фізично. Медикаменти, що сприяють одужанню, мають біохімічний вплив на організм пацієнтів. Та Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр отримав апарат, який допоможе контролювати рівень хіміопрепаратів у крові – гемоаналізатор. Обладнання, вартістю понад 3 мільйони гривень, придбали благодійні фонди «Таблеточки» та «Крила надії» за підтримки компанії «Київстар», що виділила 1 мільйон гривень у межах власної соціальної ініціативи Sharity. «Дотепер такий апарат був лише у київській лікарні «Охматдит». І на нього були довжелезні черги. Проте вже сьогодні маленькі жителі західного регіону зможуть вчасно отримувати допомогу, а головне – вдома», – сказала Ольга Кудіненко, засновниця благодійного фонду «Таблеточки».


Головний лікар дитячого медичного центру – Андрій Синюта – зауважує, що у Європі така ціна на подібні апарати вважається нормальною, однак в Україні «важко уявити, що було б, якби благодійні фонди і їх партнери перестали працювати…» І це правда. Адже до збору коштів долучилися як великий бізнес, так і просто небайдужі громадяни. Таким чином, ціль реалізовано – імунохімічний гемоаналізатор вже встановлений у львівській лікарні. Однак для його повноцінної роботи необхідні спеціальні реагенти вартістю 460 000 гривень. Після подоланого шляху сума здається мінімальною. Тому починається нова історія – флешмоб «Марш розбишак».


Благодійні фонди «Таблеточки», «Крила надії» та компанія «Київстар» пропонують кожному згадати бешкетну історію зі свого дитинства, опублікувати її з хештегом #маршрозбишак та #sharityua у підтримку діток, які більшість часу проводять у лікарні, і перерахувати кошти на реагенти для обладнання. «Неважливо на чий рахунок ви зробите переказ – «Таблеточки», «Крила надії» або через платформу Sharity – усі кошти будуть об’єднані і передані на закупівлю реагентів для гемоаналізатору», – наголосила Наталія Ліпська, директорка благодійного фонду «Крила надії».


Допомагати легко! Особливо, коли знаєш, що можеш, і коли бачиш тих, кому це дійсно потрібно. Анна Захараш, директор із корпоративних комунікацій компанії «Київстар» влучно підмітила: «Уявляєте, що буде, якщо кожен з нас віддасть на доброчинність 20, 50 або 100 гривень? Це зможе зробити кращим чиєсь життя…» Так і є. Життя зміниться, в першу чергу, для онкохворих діток. А ще для тих, хто допоможе цим змінам відбутися.


Пожертвувати кошти на реагенти для гемоаналізатора, що у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі, можна за посиланням.


Автор Дар’я Чебукіна

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here