Верховна Рада проголосувала у першому читанні за головний законопроект медреформи

Результати голосування за законопроект по фракціях

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект № 6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, який є частиною запропонованої урядом медичної реформи. Законодавчу ініціативу підтримали 227 народних депутатів на пленарному засіданні парламенту в четвер, 8 червня.

Зокрема, з БПП законопроект підтримали 117 депутатів, з «Народного фронту» – 64, з «Самопомочі» – 24, з «Радикальної партії» – 2, з групи «Воля народу» – 8. Також документ підтримали лише 12 з 47 позафракційних. Водночас «Опозиційний блок», «Відродження» та «Батьківщина» не дали за документ жодного голосу.

Згідно із законопроектом, громадянам буде передбачений гарантований пакет і лікарських засобів за рахунок державного бюджету. У ньому також передбачено, що розробку стандартів медичної допомоги, проведення оцінки медичних технологій, акредитацію закладів охорони здоров’я здійснюватиме спеціалізоване державне некомерційне агентство в порядку, встановленому Кабінетом міністрів. Проект закону також містить вимоги до клінічних настанов (сьогодні це – клінічні протоколи).

Як зазначила голова профільного комітету з питань соціальної політики Людмила Денісова, з держбюджету будуть оплачувати надання екстреної, первинної та паліативної медичної допомоги.

Згідно з пояснювальною запискою, реформа фінансування галузі триватиме з 2018 по 2021 рік. Законопроект спрямований на скорочення частки неформальних приватних платежів за медичні послуги. Також законопроект передбачає перехід на закупівлю медичних послуг через єдиного національного замовника з 2018 року. Згідно з розрахунками авторів законопроекту, частка витрат за рахунок офіційної співоплати до 2021 року досягне 13,3% від загального обсягу видатків галузі охорони здоров’я.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here