Верховна Рада України підтримала зміни в законодавство з питань охорони здоров’я, якими надала медичним закладам фінансову автономію.

За відповідний законопроект проголосували 280 парламентарів на засіданні в четвер, 6 квітня.

Новий закон, зокрема, встановлює спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров’я – державних і комунальних установ в казенні підприємства та комунальні некомерційні підприємства і визначає порядок переоформлення ліцензій та інших дозвільних документів.

Закон встановлює, що невикористані закладом охорони здоров’я (крім державних і комунальних установ) фінанси в поточному році не будуть вилучатись, і можуть використовуватися таким закладом на фінансування його діяльності, зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази. При цьому таке невикористання коштів не може бути підставою для зменшення фінансування в наступному бюджетному періоді.

Депутати також підтримали норму, відповідно до якої при закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу вторинного і третинного рівня, з якими головні розпорядники бюджетних коштів уклали договори про медичне обслуговування населення, за рішенням власника закладу охорони здоров’я (уповноваженого органу управління) утворюються спостережні ради із обов’язковим залученням представників громадськості (за їх згодою). Такі ради також можуть утворюватися за рішенням власника при інших закладах охорони здоров’я.

Спостережні ради розглядатимуть питання щодо дотримання прав та забезпечення безпеки пацієнтів, додержання законодавчих вимог при здійсненні медичного обслуговування населення закладом охорони здоров’я і фінансово-господарської діяльності закладу охорони здоров’я.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here