За законопроект проголоcували 240 народних депутатів

Верховна Рада України в четвер, 19 жовтня, підтримала в другому читанні та в цілому медичну реформу. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327) проголоcували 240 народних депутатів.

  • Блок Петра Порошенка (138 депутатів): За – 107, Проти – 1;
  • Народний фронт (81 депутат): За – 74, Проти – 0;
  • Позафракційні депутати (50 депутатів): За – 12, Проти – 4;
  • Опозиційний блок (43 депутати): За – 0, Проти – 25;
  • Відродження (26 депутатів): За – 0, Проти – 2;
  • Самопоміч (25 депутатів): За – 23, Проти – 0;
  • Батьківщина (20 депутатів): За – 0, Проти – 9;
  • Радикальна партія Олега Ляшка (20 депутатів): За – 13, Проти – 0;
  • Воля народу (19 депутатів): За – 11, Проти – 1.

Законопроект вводить державні гарантії оплати наданих пацієнтам медичних послуг і лікарських засобів за рахунок коштів державного бюджету за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Зокрема, вводиться поняття «державного гарантованого пакета» (Медгарант) – певного обсягу медичних послуг і лікарських засобів, які держава зобов’язується оплачувати за заздалегідь встановленим єдиним тарифом, який затверджуватиме Кабінет Міністрів щорічно. Державні фінансові гарантії надаються незалежно від будь-яких додаткових критеріїв усім громадянам України і тим, хто зареєстрований платником податків в Україні.

Відповідно до прийнятого проекту закону, не менше 5% ВВП в Держбюджеті потрібно буде виділяти на реалізацію програм медичних гарантій. Витрати на програму будуть захищеними статтями видатків бюджету.

Закон визначає, що в межах програми «Медгарант» держава гарантує оплату послуг і лікзасобів, пов’язаних з наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичною реабілітацією, медичною допомогою дітям до 16 років, а також супроводом вагітності та пологами.

Закон набуває чинності через місяць з дня його публікації і вводиться в дію з 1 січня 2018 року поетапно.

Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями законопроекту, з 1 січня 2018 року запущена програма «Медгарант» для первинної медицини. Протягом 2018-2019 років такий підхід буде поступово введений для інших видів медичної допомоги, зокрема через реалізацію пілотних проектів для відповідних видів медичних послуг. Передбачається, що з 1 січня 2020 року такий підхід буде здійснюватися за всіма видами медичної допомоги.

Зміни до законодавства також передбачають, що буде створено новий центральний орган виконавчої влади, який опікуватиметься організацією фінансування надання медпослуг і лікарських засобів. Цей орган, який автори законодавчої ініціативи називають Національною службою здоров’я, буде замовником медичних послуг за програмою «Медгарант». Він же й реалізовуватиме державну політику у сфері фінансових гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій, а також забезпечуватиме функціонування електронної системи охорони здоров’я, створення якої також передбачає цей закон.

Згідно з прийнятим документом, для всієї території України будуть встановлені єдині тарифи оплати медичних послуг і препаратів, які будуть надаватися за програмою медичних гарантій. Отримувати оплату за медобслуговування пацієнтів будуть заклади охорони здоров’я та фізичні особи-підприємці, які укладуть відповідні договори з Національною службою здоров’я.

Після успішного голосування Гройсман подякував парламентаріям, які підтримали законопроект у другому читанні і в цілому.

Нагадаємо, 8 червня депутати Верховної Ради у першому читанні проголосували за законопроект, який запускає медичну реформу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here