Запуск державної інформаційної системи трансплантації відтермінували до 1 січня 2021 року. Це передбачає законопроєкт, який Верховна Рада ухвалила у другому читанні в п’ятницю, 20 грудня, і за який проголосували 320 народних депутатів, повідомила «Українська правда».

Йдеться про відтермінування утворення електронних систем трансплантації, які автоматично здійснюють пошук пари «донор-реципієнт».

«За даними МОЗ, ці системи розпочнуть роботу не раніше квітня 2021 року у тестовому режимі. Ще потрібен час, щоб ці системи отримали атестат відповідності вимогам КСЗІ (комплексних систем захисту інформації)», – заявила заступниця голови Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Оксана Дмитрієва.

«Цей проект закону відтерміновує на цілий рік введення нової системи трансплантації, а саме електронної системи. Тобто цілий рік всі реєстри трансплантації вестимуться в паперовому режимі. Це спричиняє корупцію», – попереджає народна депутатка від партії «Голос» Ольга Стефанишина.

Раніше екс-радник міністерки охорони здоров’я Зоряни Скалецької Дмитро Раімов обіцяв запустити систему трансплантації з 1 січня. Однак пізніше в інтерв’ю УП Скалецька заявила, що систему трансплантації можна буде запустити у лютому 2020 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here