Львів’янам та гостям міста в центрі міста показали елементарні навики першої долікарську допомогу: як правильно реанімувати, обертати та слухати, чи дихає людина. Майстер-клас усім охочим влаштували волонтери Червоного Хреста.

Оскільки показове навчання медики розгорнули біля самої Ратуші, поради для перехожих підготували максимально прості та зрозумілі.

«Якщо у нас є простий смартфон, ми беремо його, прикладаємо до носа. Якщо він запотів ‒ людина ще дихає. Легені запущені. Якщо немає запотілого відображення, значить запускаємо легені», ‒ розповідає студентка Діана.

Робити серцево-легеневу реанімацію та масаж серця за підказками пробує львів’янка Ліля. Визнає: це не просто. Та краще навчитись цього на манекені, аніж бути безпомічною з живою людиною.

«Я реально бачила, як людина лежала, і всі телефонували в швидку ‒ ніхто нічого не міг вдіяти. Хотілося б допомогти. Треба вчитись», ‒ певна львів’янка Лілія.

На спині лежить людина. Твереза і без звідомості. Тренери кажуть: це найзагрозливіше положення, яке тільки може бути. М’язи розслаблені, язик перекриває дихальні шляхи. Далі ‒ інструкція, як правильно обернути людину.

«Руку взяли до вуха, ногу підняли в коліні і, натискаючи на коліно, акуратно запрокинули тіло на бік. В такому положенні людина може перебувати до приїзду швидкої», ‒ говорить тренер-інструктор з надання першої домедичної допомоги Ірина Валько.

Практика засвідчує, що у третині випадків життя людини рятує саме перша долікарська допомога.

«В Європі, у світі надавати першу допомогу вчать змалечку. Це елементарно. Це можуть робити і діти», ‒ запевняє голова районної організації «Червоного Хреста» Ірина Апостолюк.

Пройти курси долікарської допомоги можна також індивідуально. Тренери Червоного Хреста проводять навчання безкоштовно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here