Технологія 3D-друку дозволила виготовити індивідуальний імплантат з титанового сплаву

Британські лікарі реконструювали хворому грудну клітку за допомогою 3D-принтера. Медики зробили це під час операції з видалення ракової пухлини, повідомляє ВВС.

Як зазначається, 71-річному Пітеру Меггзу видалили три ребра і половину грудної кістки, помістивши замість них протез. За словами медиків, ракова пухлина розрослася завбільшки з тенісний м’яч і її видалення спричинило великі пошкодження грудної клітки. Операція тривала вісім годин. Її провели в госпіталі Моррісон у Суонсі – другому за величиною місті Уельсу.

Зазвичай в таких випадках хірурги відливають протез із спеціального медичного цементу. Але завдяки технології 3D-друку лікарі змогли виготовити для хворого індивідуальний імплантат з титанового сплаву. «Потрібно було вирізати сильно розвинену пухлину, а разом з нею видалити частину грудної кістки і три ребра», – розповів хірург-кардіолог Айра Голдсміт.

Медик пояснив, що протез із цементу довелося б робити прямо під час операції, що могло на півтора години збільшити час операції. Однак у пацієнта були й інші проблеми, в тому числі з серцем. Тому операцію необхідно було зробити якомога швидше.


Титановий імплантат виготовили заздалегідь – по моделі, яку підготував доктор Голдсміт. Йому асистував хірург-консультант Томас Брегг. Операція пройшла успішно, пацієнт каже, що почувається добре.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here