Лікарі Чорнобильської лікарні тепер не бігають по поверхах лікарні, щоб отримати рентген. Із минулої середи цю процедуру можуть робити одразу ж в операційній. А все тому що Західноукраїнський спеціалізований дитячий медцентр отримав нове обладнання – цифрову рентген-дугу французького виробництва. Подарунок вартістю два мільйони гривень зробив благодійний фонд «Таблеточки».

Чотирирічна Олечка до медцентру потрапила наприкінці травня. У дівчинки діагностували нейробластому. Дитина після п’яти блоків хіміотерапії зараз отримує промивку від токсину. Він потрапляє через спеціальний катетер. Його лікарі встановили з допомогою нової рентген-дуги.

«Казали, що набагато легше вся операція відбувається. Бо їм не потрібно їздити на УЗД перевіряти чи добре ставлять катетер», – розповіла мама Олі Олена Тис.

А все тому, що рентген і саму операцію дівчинці робили в одній операційній. Лікарям не довелось ходити проявляти плівку, бо потрібну вену бачили з рентгену не відходячи від пацієнта. «Він дозволяє чітко в режимі реального часу показувати як розміщені кістки чи добре хірург позиціонує ендопротез, чи правильно встановлений катетер, чи він саме в тій вені якій нам потрібно», – коментує дитячий онколог Роман Кізима.

Усі зображення зберігаються в електронному форматі. Тривалість хірургічних втручань скорочується, а якість поліпшується. «Ми надіємось, що завдяки новому обладнанню можна буде освоїти нові техніки хірургічних втручань. Власне реконструктивних операцій на кістках і на інших органах, які потребують цього обладнання», – каже хірург Богдан Романишин.

Апарат вартістю 2,1 млн грн придбав благодійний фонд «Таблеточки» на прохання медцентру.

«Ми не відкривали окремого проекту збору коштів, а змогли виділити всю суму з загальних зборів фонду. Це стало можливим завдяки тому, що дуже багато людей підтримали нашу діяльність щомісячно, роблячи благодійні внески і сума цих внесків вона дуже різноманітна, навіть 5 гривень долучились до купівлі такого важливого апарату», – прокоментувала виконавча директорка фонду «Таблеточки» Світлана Пугач.

Із минулої середи рентген дуга спрацювала на п’яти операціях. Апарат у чорнобильській лікарні використовуватимуть щодня. Адже він полегшує десятки медичних маніпуляцій.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here