У США почали клінічні випробування препарату для лікування раку мозку

Група американських вчених почала роботу над першою фазою клінічних досліджень препарату, який змушує клітини ракових пухлин мозку запускати апоптоз – процес запрограмованої клітинної загибелі. Про це повідомляє Science Daily.

Як азначається, діюча речовина нового перспективного препарату отримала назву PAC-1. Наразі речовина проходить другу частину першої фази клінічних випробувань; на цьому етапі дослідники перевірять його на негативні ефекти в поєднанні з іншими препаратами. В експериментах візьмуть участь пацієнти з поліморфною гліобластомою і анапластичною астроцитомою – небезпечними формами раку, які локалізуються у головному мозку, його оболонці і судинах.

Речовину PAC-1 виявили ще 10 років тому. Здатність легко проникати через гематоенцефалічний бар’єр зробили її перспективним ліками для терапії пухлин мозку. Його мішень – прокаспаза-3, фермент, аномально активна експресія якого спостерігається у багатьох видах ракових клітин. Попередні дослідження показали, що PAC-1 цитотоксична для клітин з підвищеною експресією прокаспази-3 і запускає в них процес запрограмованої смерті – апоптоз. PAC-1 вже пройшов випробування на лабораторних культурах ракових клітин, гризунах і собаках. Експерименти на клітинах і тваринах показали, що речовина повертає експресію прокаспази-3 до норми у ракових клітин, але на здоров’я не впливає.

У собак, хворих на різні види раку мозку, після застосування PAC-1 у комбінації з відомими препаратами, зменшився розмір пухлин і жодних побічних ефектів, окрім слабких розладів травної системи не було.

До останнього часу дослідження з PAC-1 без інших препаратів не показували особливо значних поліпшень у пацієнтів з раком мозку, тому зараз дослідники перевіряють його на ефективність у поєднанні з іншими препаратами, зокрема, темозоломідом – стандартним препаратом для хіміотерапії раку мозку. На сьогодні середня тривалість життя пацієнтів після стандартної терапії становить 15 місяців.

Раніше повідомлялося, що лікарі з Великої Британії розробили успішну терапію для лікування шизофренії. Вона знайомить хворих із комп’ютерним аватаром, який представляє їхні «внутрішні голоси».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here