Пристрій для тестування впливу випромінювання на штами вірусу

Американські вчені створили новий тип ультрафіолетової лампи, випромінювання якої є нешкідливим для людини, але смертельно небезпечним для частинок вірусу грипу. Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Scientific Reports.

Як зазначається, щорічно епідемія грипу забирає життя багатьох тисяч хворих. Боротьба з хворобою ускладнюється тим, що є три різновиди цього вірусу – А, В і С. Через це дуже складно передбачити, який вид вірусу отримає найбільше поширення в наступному році. Окрім того, вакцинація дозволяє виробити імунітет лише до одного або кількох штамів вірусу грипу.

На відміну від смертоносного пташиного і свинячого грипу, який може передаватися новим жертвам тільки при фізичному контакті, «сезонні» різновиди грипу поширюються переважно повітряно-крапельним шляхом, що дозволяє їм заражати велику кількість людей при досить високій їх концентрації в одному і тому ж місці.

Сьогодні багато муніципальних і міських служб намагаються боротися з цими формами вірусу, знезаражуючи приміщення, вагони метро та салони автобусів за допомогою ультрафіолетових ламп. Вони добре справляються з цим завданням, однак у них є один великий недолік – вони вбивають не тільки мікробів і вірусів, але і клітини тіла людини, викликаючи рак шкіри і катаракту рогівки ока.

Девід Бреннер (David Brenner) з Колумбійського університету в Нью-Йорку (США) і його колеги знайшли оригінальне рішення цієї проблеми, створивши ультрафіолетові лампи, що працюють в дальній частині ультрафіолетового спектру, на довжині хвилі в 222 нанометра, а не 254 нанометрів, як звичайні ультрафіолетові лампи.


Клітини вірусу (зелений колір) під дією ультрафіолету різної частоти та інтенсивності випромінювання.

Як зазначає вчений, кілька років тому його команда виявила, що ультрафіолетове випромінювання на цій довжині хвилі дуже ефективно знищує мікробів, що змусило його задуматися про те, чи не можна використовувати його для боротьби з вірусом грипу. Фізики перевірили цю ідею, створивши спеціальну установку, яка імітувала формування мікроскопічних крапель мокротиння з частинками вірусу в легенях хворих людей і тварин. Ці аерозолі вчені пропускали через промені ультрафіолетових ламп різної потужності, а потім намагалися заразити ними культури клітин легенів людини.

Експерименти показали, що для знищення 99% вірусних частинок в повітрі достатньо навіть кілька малопотужних ламп. При цьому клітини людини не опромінюються і не гинуть. За словами Девіда Бреннер такі лампи зараз коштують близько $1000, але їх можна зробити набагато дешевшими, якщо налагодити їх масове виробництво.

Якщо такі випромінювачі встановлять в лікарнях, громадських місцях і в транспорті, то вони, за словами фізиків, будуть боротися не тільки з епідеміями грипу, а й туберкульозу і безліччю інших хвороб, що поширюються повітряно-крапельним шляхом. Це дозволить швидко компенсувати витрати на їх установку і виробництво.

Як інформував ZAXID.NET, в 11 штатах США закрили школи через спалах грипу AH3N2. Екстрені заходи з боротьби з грипом торкнулися штатів Айдахо, Алабама, Іллінойс, Кентуккі, Мічиган, Міссурі, Оклахома, Північна Кароліна, Теннессі, Техас і Флорида. Згідно із тижневим звітом Центрів контролю і профілактики захворювань, спалах грипу в США спричинив найвищу кількість госпіталізацій за майже 10 років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here