Апарати для аналізів крові Theranos виявилися фейком

Засновниця скандального стартапу Theranos Inc. Елізабет Холмс залучила сотні мільйонів доларів, обіцяючи інвесторам, що її команді вдалося розробити технологію, яка дозволяє робити практично будь-які аналізи крові всього лише за однією краплею, взятою з пальця. Вражені інвестори вклали в Theranos $700 млн, але потім з’ясувалося, що це був обман, пише CNN.

Як зазначається, 15 березня Комісія з цінних паперів і бірж США висунула звинувачення Елізабет Холмс і колишньому президенту Theranos Рамешу Балвані в «майстерному багаторічному шахрайстві, в якому вони перебільшували або зробили хибні твердження про технології, бізнес та фінансові показники компанії», йдеться в заяві регулятора.

«Theranos, Холмс і Балвані зробили безліч неправдивих і оманливих заяв у презентаціях для інвесторів, демонстраціях продукції компанії, а також статтях в ЗМІ, за рахунок яких вони змусили інвесторів повірити в те, що ключова продукція компанії – портативні прилади для аналізу крові – можуть справді проводити повноцінні аналізи крові», – йдеться у повідомленні.

Обвинувачені погодилися виплатити судовий штраф для врегулювання розгляду. Зокрема, Елізабет Холмс заплатить $500 тис. Крім того, засновниці Theranos заборонили займати керівні посади в приватних компаніях протягом наступних десяти років, зобов’язали повернути 18,9 млн акцій Theranos, які вона отримала шахрайським способом, і відмовитися від права голосу в компанії, обмінявши акції класу B на акції класу A.

Крім того, якщо Theranos буде продана, Холмс не зможе отримувати прибуток до тих пір, поки обмануті інвестори не отримають втрачені ними $700 млн.

Стартап Theranos був заснований у 2003 році і займався розробкою обладнання для клінічних аналізів крові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here