Верхній поверх адміністративного корпусу лікарні горів 21 листопада

Керівництво Львівської обласної клінічної лікарні (ЛОКЛ)вирішило вирахувати кошти із зарплати персоналу медичного закладу на ремонт згорілого даху над судинним відділенням. ZAXID.NET стало відомо, що таку вказівку під час адміністративної години в понеділок, 26 листопада, колективу озвучила заступниця головного лікаря з медичної частини Лілія Юхимів. На зібранні були присутні завідувачі відділень та старші медсестри.

Двоє лікарів на умовах анонімності підтвердили ZAXID.NET, що в працівників закладу справді збирають кошти на ремонт лікарні у розмірі дводенної зарплати. Судячи з їхніх слів, більшість медиків не задоволені збором грошей, однак погоджуються на це, бо не хочуть конфліктувати з адміністрацією. Проте є і такі, що відмовились платити.

«Потрібно підписатися у листі та погодитися, що із зарплати вирахують заробіток за два дні роботи. Якщо ж людина не хоче здавати, то має написати «відмовляюся». Декілька людей з різних причин вже відмовилися», – розповів один з лікарів, з якими поговорив кореспондент ZAXID.NET.

Серед тих, хто не погодився на відрахування із зарплати, голова Вільної профспілки медиків ЛОКЛ уролог Дмитро Репко.

«Я відмовився, оскільки ініціатива оформлена юридично неправильно. Дали якийсь папірчик на підпис. Мені розповіли, що кошти збирають у фонд на випадок майбутніх надзвичайних подій, але поки невідомо, куди ці гроші підуть. Має бути обов’язкова особиста заява працівника, а не колективний список», – пояснив ZAXID.NET Дмитро Репко.

Генеральний директор ЛОКЛ Михайло Гичка підтвердив факт збору грошей, але заперечив, що їх витрачатимуть на ремонт лікарні. За його словами, йдеться про ініціативу працівників лікарні, які вирішили створити «фонд для страхування нещасних випадків, захворювань, в тому числі і членів родин наших медиків, наслідків можливих надзвичайних подій». Михайло Гичка також стверджує, що ця ініціатива суто добровільна.

«Люди самі підійшли до мене і виявили бажання створити такий фонд. Йдеться лише про одноденний заробіток на випадок хвороби чи ще якоїсь ситуації. Це не на ремонт! У нас 2482 працівники і вони зможуть себе захистити. Це все добровільно, я не заставляю нікого. Я сам погодився перерахувати гроші», – заявив ZAXID.NET гендиректор ЛОКЛ Михайло Гичка.

Хто саме з працівників закладу звернувся до нього з ініціативою створення фонду гендиректор ЛОКЛ згадати не зміг.

Нагадаємо, що пожежа в адміністративному корпусі Львівської обласної клінічної лікарні спалахнула у середу, 21 листопада. Внаслідок загоряння найбільше постраждало відділення судинної хірургії. Гендиректор ЛОКЛ Михайло Гичка заявляв, що буде звертатися до обласної ради з проханням виділити гроші для ліквідації наслідків пожежі.

P.S. Уже після виходу цієї публікації директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак запевнила ZAXID.NET, що кошти на ремонт даху обласної клінічної лікарні виділять із резервного фонду ЛОДА. За її словами, спеціальна комісія уже ухвалила принципове рішення з цього приводу, однак остаточна сума стане відома після того, як остаточно підрахують завдані пожежею збитки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here