Сьогодні усі львівські медзаклади повністю забезпечені вакцинами. Комплексне щеплення КПК – від кору краснухи та паротиту – потрібно робити у річному віці та повторно – у шість років. Однак, якщо хтось проґавив момент, може вакцинуватися і у дорослому віці.

Попри епідемію кору в Україні, у Львові на цю хворобу захворіла лише одна людина. Ще 5 хворих – у Самборі та двоє в Старосамбірському районі. Наталія Іванченко-Тімко, головний позаштатний епідеміолог Львівщини, попереджає: «Оскільки кір передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини при розмові, кашлі, чханні, то кількість хворих збільшуватиметься».

Аби не потрапити на лікарняне ліжко, краще заздалегідь зробити щеплення. До дитячої поліклініки на вул. Хімічній лише минулого тижня привезли 300 доз вакцини КПК.

Лікарі наголошують: аби батьки звертали увагу на те, як вакцина зберігалася. Сама ампула розрахована на два щеплення, відкритою вона може бути не більше шести годин. Також вакцина має зберігатись разом із розчинником у холодильнику.

За словами медиків, кір – одна із найбільш підступних інфекцій. Інкубаційний період хвороби – 10 днів.

«Ознаки хвороби – підвищення температури, катаральні явища, а також характерний кореподібний висип на тілі. Вірусна інфекція є небезпевною тим, що вона дає ускладнення у вигляді пневмонії, у вигляді отитів , коревого енцефаліту», – пояснила Галина Ладус, в.о. завідувача дитячої поліклініки.

Дорослі, так само як і нещеплені діти, мають усі шанси заразитися кором.

За словами медиків, у Львові вакцин КПК є більше, ніж достатньо.

«По Львову заклади охорони здоров’я на сьогоднішній день мають близько 8 тисяч доз вакцини «пріоріксу»і також є у міській клінічній дитячій лікарні резерв – тисяча доз вакцини «пріоріксу», – розповіла виконуюча обов’язки головного педіатра Львова Віра Капрусь.

Вакцина бельгійського виробництва і в її якості лікарі не сумніваються.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Лишити відповідь

Please enter your comment!
Please enter your name here